Manyetikli Diş Soru Cevap

Soru: Manyetikli Protezin Ağız içi kret dokularını dejenerasyona uğratırmı ? 

Cevap: Bununla ilgili bilimsel bir çalışma yapılamamıştır. Bu tür çalışma duyumları dedikodu ve varsayımdan ileriye gidememiştir. Bu protezleri genelde elli yaş üzeri kullanmaktadır. Erkek olsun kadın olsun, hiç protez kullanmamış dahi olsa,yaştan dolayı vücudun tamamında kemik yaşlanması ve erimesi tabii dir. Ve kretlerinde doğal süreçte erimeleri normaldir.

Soru: Manyetik basınç kret erimesine sebebiyet veriyor mu ? 

Cevap: Manyetikli takım dişi hastaya takınca nereden anlayacaksın kret erezyonunun protezden olduğunu,veya klasik dişlerle manyetik protezlerin arasındaki kemik eritme ölçülerini. Bu konuları Diş hekimi uzmanları ile istişare ettik ve dedik ki neye göre Manyetikli diş kullananların kretleri erezyona uğradığını tesbitini yapıyorsunuz ? Bu tesbiti netleştirebilirmi siniz ?dediğimizde böyle bir ölçüm yapılamadığını ve imkansız olduğunu söylediler. Bu tür dedikoduları dikkate almayalım. Bu Manyetikli dişlerimiz Ankara da Kırıkkale üniversitesi bilimsel ve teknolojik araştırmalar uygulama ve araştırma merkezinde deney sonuç raporları üniversite bünyesinde hayvanlar üzerinde uygulanan testlerde, yüksek oranda başarılı sonuç alınmıştır. Manyetik alan oluşturmamış fiziksel nörolojik rahatsızlık oluşturmamış, güvenilir bir ürün olduğu tescil edilmiştir.

Soru: Hasta üzerinde bilimsel Testler uygulanmışmıdır ?

Cevap: Başkent üniversitesinde, Diş hekimi uzmanları tarafından 20 hasta üzerinde uygulanan testler yüzde yüz başarılı sonuç alınmıştır. Bir çok üniversite bünyesinde kullanılmaya başlanmıştır.

Soru: Bu Manyetikli dişler kaç senedir uygulanıyor?

Cevap: Beş senedir sayısız hasta üzerinde diş hekimleri ve uzmanlar tarafından uygulanmıştır. Geriye dönük hiç bir sorun yaşanmamıştır.